Receta të barnave për potencë me xhenxhefil

Rrënjë xhenxhefili për fuqinë mashkullore

Xhenxhefili ka qenë i njohur për vetitë e tij të dobishme që nga kohërat antike. Ato trajtohen me çekuilibër hormonal, ftohje, patologji virale dhe keqfunksionim të shumë organeve të brendshme. Përdoret gjithashtu në trajtimin e impotencës, si organike ashtu edhe psikologjike. Isshtë në gjendje të rikuperojë funksionimin e sistemit riprodhues në një kohë të shkurtër, por nëse përdoret në mënyrë jo të duhur, mund të shkaktojë dëm të shëndetit.

Efekti i xhenxhefilit në trupin mashkullor

Rrënja e xhenxhefilit ka një përbërje të pasur kimike. Të gjithë përbërësit që përmbahen në të kanë një efekt pozitiv në punën e organeve të brendshme dhe ndihmojnë një njeri të heqë qafe problemet në jetën e tij intime.

Një burrë me një grua pa probleme në jetën intime

Lista e plotë e lëndëve ushqyese:

 • vitamina nga grupet A, C dhe B;
 • aminoacidet: valinë, triptofan, treoninë, fenilalaninë, leucinë (asnjë bimë nuk i përmban në të njëjtën sasi si ato në rrënjën e xhenxhefilit);
 • një acid nikotinik;
 • kalcium;
 • zink;
 • acid linoleik;
 • natriumi;
 • fosfor;
 • hekur;
 • acid oleik;
 • vajra;
 • yndyrnat;
 • proteina;
 • celulozë;
 • karbohidratet.

Nëse konsumoni rrënjë xhenxhefili çdo ditë, trupi do të marrë sasinë e plotë të mikroelementeve thelbësore, vitaminave dhe substancave të tjera. Sidoqoftë, bima ka kufizime në përdorimin e saj. Kundërindikimi kryesor është urolitiaza.

Patologji të tjera për të cilat ndalohet trajtimi me xhenxhefil:

 • presion të lartë të gjakut;
 • aritmi;
 • reaksione alergjike ndaj bimës;
 • rritur temperaturën e trupit;
 • inflamacion akut i organeve të sistemit gjenitourinar;
 • Me inflamacion të organeve të sistemit gjenitourinar, trajtimi me xhenxhefil është i ndaluar.
 • ulçera në traktin gastrointestinal.

Para fillimit të trajtimit për mosfunksionim erektil, duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Në takimin e mjekut, pacienti duhet të tregohet për të gjitha sëmundjet ekzistuese. Mjeku mund të përshkruajë teste shtesë dhe teste alergjie. Gjithashtu, pacienti do të përshkruhet një rekomandim për një ekzaminim gjithëpërfshirës të organeve të sistemit riprodhues. Mbi bazën e tyre, specialisti do të përcaktojë shkallën e neglizhencës së sëmundjes dhe do të zgjedhë metodën e përshtatshme për trajtimin e saj me ose pa xhenxhefil.

Pse është xhenxhefili i dobishëm për potencë

Rrënja e saj ka një efekt tonik, shton energji dhe forcë tek një person dhe rrit qëndrueshmërinë. Përveç kësaj, bima kontribuon në prodhimin e përshpejtuar të testosteronit, hormonit përgjegjës për dëshirën seksuale. Për më tepër, xhenxhefili përmirëson rrjedhën e gjakut, si rezultat i së cilës enët zgjerohen, gjaku nxiton më shpejt në penis dhe ereksioni bëhet më i fortë dhe më i gjatë.

E rëndësishme!

Xhenxhefili mund të shtypë inflamacionin asimptomatik. Ajo gjithashtu mbron nga formimi i tumoreve kancerogjene dhe pengon ndarjen e qelizave kancerogjene.

Me përdorimin e rregullt të barnave të bazuara në të, rritet rezistenca e trupit ndaj sëmundjeve virale dhe infektive. Kjo është për shkak të përmbajtjes së lartë të vitaminës C në rrënjë.

Mjetet e përgatitura duke përdorur këtë bimë ndihmojnë në luftën kundër manifestimeve të mosfunksionimit erektil dhe parandalojnë impotencën tek burrat e çdo moshe dhe pavarësisht nga gjendja e tyre shëndetësore.

Si të përdorni rrënjën e xhenxhefilit në mënyrë korrekte për të rritur fuqinë tek burrat

Përkundër gjithë dobisë së xhenxhefilit, kjo bimë duhet të përdoret me kujdes. Shtë e rëndësishme të respektoni dozën. Nëse merren me gojë në sasi të mëdha, mund të shfaqen simptoma të një reaksioni alergjik.

Norma optimale për një burrë është 1 gram xhenxhefil për 2 kilogramë peshë. Nëse një person peshon 80 kg, atëherë doza e lejuar e një bime për 1 dozë është 40 g.

Limonatë xhenxhefili me mjaltë dhe lëng limoni

Ka shumë mënyra për të përdorur xhenxhefilin. Nga një fabrikë e dobishme, tinktura, zierje përgatiten, çaji përgatitet. Një vaj esencial gjithashtu bëhet dhe shtohet në marinadën e perimeve. Ata fillojnë të përdorin ilaçe me përmbajtjen e tij me doza të vogla, pasi është e nevojshme të siguroheni që trupi normalisht do të pranojë një trajtim të tillë dhe nuk do të përgjigjet me simptoma të gjalla të helmimit ose një reaksion alergjik.

Pije xhenxhefili ditore

Shumë burra pëlqejnë të shtojnë xhenxhefil në çajra dhe pije të tjera të nxehta. Ata shpejt ngrohen, relaksojnë muskujt, ndihmojnë për të hequr qafe mendimet obsesive dhe për të fituar forcë.

Në mjekësinë popullore, receta e mëposhtme për çaj xhenxhefili është veçanërisht e popullarizuar:

 1. 2 litra ujë të ftohtë derdhen në një tenxhere të madhe, lëngu zihet;
 2. Rrënja është larë dhe qëruar, pastaj copëtuar imët;
 3. Pjesët derdhen në një enë dhe gatuhen në zjarr të ulët për 20 minuta.

Kur pija është gati, limoni i shtohet asaj. Pini ilaçin në një gotë para çdo vakt. Çaji mund të ngrohet nëse është e nevojshme, por është gjithashtu i dobishëm kur ftohet.

Ekziston një version tjetër, i thjeshtuar i përgatitjes së kësaj pije:

 1. Rrënja fërkohet dhe një lugë e madhe e lëndëve të para derdhet në termos me një qafë të gjerë;
 2. Uji i vluar i pjerrët derdhet atje, shtohet një majë kanelle, sheqer dhe gjysmë limoni;
 3. Çaji futet për rreth një orë.

Pini pije të nxehtë 250 mililitra gjysmë ore para ngrënies.

Adhuruesit e kafesë do të pëlqejnë recetën e mëposhtme:

 1. Xhenxhefili i integruar, kardamomi, rozmarina dhe kanella janë të përziera në të njëjtin raport;
 2. Për 1 filxhan ujë, përdoret gjysmë lugë çaji me përzierjen;
 3. Derdhni ujë të valë mbi të dhe përzieni tërësisht.
Pije shëruese me xhenxhefil

Pije ka shije si kafe. Rekomandohet të pihet herët në mëngjes. Nuk këshillohet të pini pije gjatë natës, pasi mund të shfaqen probleme me gjumin.

Shëruesit tradicionalë thonë se fuqia do të kthehet nëse pini limonadë çdo ditë me shtimin e xhenxhefilit të bluar. Përgatitet kështu:

 1. Rrënja është grimcuar, pjesët duhet të jenë sa më të vogla që të jetë e mundur;
 2. Një lugë lëndë e parë derdhet me një litër ujë dhe gatuhet për 15 minuta;
 3. Pastaj lëngu nga një limon derdhet në lëng dhe shtohet mjalti;
 4. Përbërësit përzihen mirë dhe zihen përsëri.

Një litër ujë i ftohur, i filtruar shtohet në pije të nxehtë. Ata pinë limonadë 2-3 herë në ditë derisa shëndeti i burrave të forcohet plotësisht.

Për ata që nuk duan të merren me përgatitjen e pijeve medicinale, thjesht mund të përzieni një lugë çaji pluhur xhenxhefili me 150 g mjaltë. Përzierja hahet 2 herë në ditë pasi të hahet. Ky ilaç do të ndihmojë në rivendosjen e një ereksioni të fortë në 3-4 javë.

E rëndësishme!

Çaji i xhenxhefilit mund të pihet nga të dy partnerët. Tek gratë, përmirëson gjendjen shpirtërore dhe rrit sekretimin e lubrifikantit vaginal gjatë zgjimit.

Tinkturë alkoolike

Xhenxhefili është në gjendje të rifitojë shpejt fuqinë kur përdoret në kombinim me alkoolin. Kundërindikimi kryesor i një trajtimi të tillë është periudha e trajtimit të alkoolizmit dhe patologjisë, shoqërimin e varësisë nga etili.

Përgatitja e tinkturës së xhenxhefilit

Një tinkturë përgatitet nga 50 gram rrënjë. Xhenxhefili është copëtuar imët dhe shtrihet në pjesën e poshtme të kavanozit. Lëkura e limonit, e shtypur në një mulli të mishit, derdhet atje. Përbërësit derdhen me gjysmë litër vodka ose alkool mjekësor të holluar. Pija përzihet dhe futet për 2 javë. Pastaj produkti filtrohet përmes napës dhe shtohet mjalti.

Për recetën e dytë, nevojiten 700 gram xhenxhefil. Lëndët e para mbushen me një shishe vodka cilësore. Infuzionohet për 14 ditë, ndërsa ena tundet tërësisht çdo 2 ditë. Në fund, ilaçi ëmbëlsohet me mjaltë ose sheqer.

Çdo infuzion i propozuar pihet një lugë e gjysmë të vogla 20 minuta para ngrënies. Nëse është e nevojshme, ilaçi mund të hollohet me ujë.

Verë xhenxhefili me efekt afrodiziak

Mjekësia alternative e tregton këtë ilaç si një mënyrë të thjeshtë për të zgjidhur shpejt të gjitha problemet në shtrat. Rrit epshin, ndihmon në lehtësimin e intimitetit dhe forcon ndjeshëm potencën. Përgatitur sipas dy recetave:

 • Xhenxhefili bluhet në një mulli kafeje, pluhuri që rezulton derdhet në një shishe verë (0, 5 l). Për shije, shtoni pak enë me vanilje, kanellë ose kardamom. Vera futet për një javë;
 • 5 gram pluhur xhenxhefili dhe 10 mililitra lëng raven janë të përziera me kanellë dhe arra pishe. Përbërësit derdhen mbi gjysmë litri verë të mirë të kuqe. Pije hiqet në një vend të errët dhe këmbëngul për 7 ditë.
Verë xhenxhefili për rritjen e libidos mashkullore

Ju mund të pini verë afrodiziake jo më shumë se 150 mililitra në të njëjtën kohë. Rekomandohet ta merrni atë në mbrëmje ose pak para marrëdhënies seksuale.

Rrënjë xhenxhefili turshi për të forcuar potencën

Mosfunksionimi seksual në raste jo veçanërisht të rënda trajtohet me sukses me rrënjë xhenxhefili turshi.

Përgatiteni kështu:

 1. Rrënja lahet nën ujë të rrjedhshëm dhe pastrohet, pritet imët;
 2. 200 g panxhar pastrohen dhe copëtohen;
 3. Tjetra, duhet të vendosni përbërësit në pjesën e poshtme të tiganit dhe të shtoni ujë, të gatuani për gjysmë ore;
 4. Kripa dhe sheqeri derdhen në përzierje (1 lugë të madhe secila);
 5. Shtohen 100 gramë uthull.

Shëllira e ftohur, së bashku me perimet, derdhet në një enë qelqi dhe hiqet në një vend të freskët. Infuzion zgjat 2-3 ditë. Përzierja përdoret si shtesë e mishit ose peshkut.

Ju gjithashtu mund të merrni 1 kilogram rrënjë xhenxhefili, copëtoni imët dhe derdhni 5 litra ujë të ftohtë. 30 gram kripë, 3 lugë sheqer, verë të kuqe dhe një gotë e gjysmë uthull janë shtuar atje. Isshtë insistuar për 5 orë. Përdoret si erëza për pjatat anësore ose hahet i rregullt 2 herë në ditë.

Sa shpejt xhenxhefili ndihmon në impotencë

Ndryshe nga ilaçet nga një farmaci, të cilat përbëhen nga kimikate, xhenxhefili nuk funksionon menjëherë. Efekti vjen gradualisht. Në fillim, një burrë thjesht ndjen një rritje të energjisë dhe një përmirësim të shëndetit të tij të përgjithshëm. Më vonë, shfaqet dëshira seksuale, ereksioni rikthehet. Nëse e merrni xhenxhefilin brenda rregullisht, domethënë, përfshini atë në dietën tuaj ditore, rezultati do të jetë i dukshëm për shtatë ditë.

Përfitimet e xhenxhefilit - një valë e fuqisë dhe harmonisë në jetën intime

Efekte anësore

Përdorimi i xhenxhefilit ndonjëherë mund të shoqërohet me siklet. Për shembull, burrat me një stomak të dobët kanë dhimbje të sipërme të barkut. Urth dhe të përzier janë të mundshme.

E rëndësishme!

Ndër efektet anësore janë dhimbjet pulsuese në tempuj, të cilat janë konstante (gjatë përdorimit të produkteve që përmbajnë rrënjë xhenxhefili). Ato janë për shkak të faktit se bima është në gjendje të rrisë presionin e gjakut.

Dëshmi

 • "Vura re që u emocionova keq. Kalova një test online për problemet me sistemin riprodhues dhe kuptova se cila ishte arsyeja e dështimeve të mia në shtrat. Kam gjetur vlerësime mbi efektivitetin e xhenxhefilit në internet. Vendosa të bëj çaj me mjaltë dhe limon. Kam pirë një pije 4 herë në ditë. Me kalimin e kohës, vura re një rritje të qëndresës fizike, dhe më pas epshja u rrit në një mënyrë natyrale ".
 • "E di nga afër se xhenxhefili ka një efekt pozitiv në potencë. Nja dy vjet më parë kisha probleme në sferën intime dhe gruaja ime filloi të përgatisë një tinkturë bazuar në të. Ne nuk kemi shkuar te mjekët dhe as në farmaci. Pini infuzion rregullisht për 2 javë. Në fillim, u bëra më pak nervoz, dhe pastaj lodhja e vazhdueshme u largua. Tani fuqia e paqëndrueshme dhe ngritja e ngadaltë janë një e kaluar. "
 • "Impotenca do t’i kapë të gjithë, veçanërisht në moshën para pensionit. Kështu që vendosa të përdor xhenxhefilin si një masë parandaluese. E hëngra turshi, e krijova si çaj. Shija është shumë e këndshme. Sidomos pijet e nxehta me xhenxhefil janë të mira në sezonin e ftohtë, ato shpejt ngrohen dhe rivendosin forcën. Unë vazhdoj të përdor xhenxhefil tani, për sa kohë që nuk ka probleme në shtrat ".