Arra për potencë tek burrat: arra, arrëmyshk dhe të tjerët

Potenciali i zvogëluar mund të normalizohet duke ngrënë disa ushqime të shëndetshme që ndihmojnë për të përmirësuar funksionimin e zonës gjenitale. Duhet të theksohet se ushqimi ndikon shumë në shëndetin e burrave. Me një mungesë të vitaminave dhe mineraleve, mund të vërehet apati, çekuilibër hormonal dhe ulje e epshit. Për të eleminuar këto probleme, është e nevojshme të rregulloni dietën.

arra të shëndetshme për potencën mashkullore

Pothuajse çdo njeri ka dëgjuar për vetitë shëruese të arrës. Sot do të përshkruajmë se cilat arra rrisin fuqinë dhe si ndikojnë në fuqinë mashkullore.

Si ndikojnë arrat në fuqinë

Duket se ky produkt është kaq i veçantë. Por, arra përmban shumë vitamina dhe mikroelemente që përfshihen në hematopoiezë, përmirësojnë proceset metabolike, ushqejnë qelizat me proteina bimore. Ato gjithashtu përmbajnë vajra esenciale, fibra, shumë vitamina dhe minerale.

Ekzistojnë disa lloje të arrave.

Secili lloj ka përbërjen e vet, por duhet theksuar menjëherë se çdo larmi arrash apriori ka një efekt të dobishëm në funksionin seksual të burrave.

Arra për potencë

Ky produkt nuk është vetëm në buzët e të gjithëve. Janë arrat që përdoren më shpesh për potencë. Së pari, sepse është lloji më i përballueshëm i arrës. Mund ta blini në çdo kohë, kudo.

arrë për potencë mashkullore

Së dyti, me të vërtetë konsiderohet mbreti i arrave, pasi përmban shumicën e vitaminave dhe mineraleve, përkatësisht:

 • Zinku (një element i vlefshëm për fuqinë mashkullore);
 • Kalium;
 • Fosfor;
 • Vitaminat A, C, E, K;
 • Kalcium;
 • Mangan;
 • Celuloza;
 • Arginina;
 • Proteina perimesh;
 • Vajra esenciale.

Me një grup të tillë elementesh, nuk është pa arsye që ka një efekt të tillë në zonën gjenitale të mashkullit dhe trupin në tërësi.

Arrat përmbajnë një sasi të mjaftueshme të zinkut. Thisshtë ky element që kontribuon në formimin e testosteronit (hormoni seksual që është përgjegjës për epshin mashkullor). Për potencë te burrat, mjalti përdoret gjithashtu në kombinim me arra. Bothshtë e shijshme dhe e shëndetshme në të njëjtën kohë.

Fistikë

Shumë e lidhin këtë lloj arre me një rostiçeri birre. Por pak njerëz e kuptojnë që fëstëkët gjithashtu ndikojnë në fuqinë mashkullore. Ato përmbajnë yndyrna të pangopura, argininë, e cila përmirëson qarkullimin e gjakut dhe, nga rruga, është një përbërës rinovues, zinku, falë të cilit funksioni mashkullor funksionon pa probleme, acid folik.

fëstëk për të rritur potencën

Falë fistikëve, jo vetëm potenciali normalizohet. Acidi folik përmirëson cilësinë e spermës. Dhe kjo, nga ana tjetër, rrit shanset për të konceptuar një fëmijë të shëndetshëm.

Arrëmyshk për potencë

Ky lloj produkti konsiderohet afrodiziak. Kryesisht arrëmyshk përdoret në gatim dhe përdoret rrallë për të rritur epshin. Dhe kot. Në fakt, konsiderohet si një nga afrodiziakët më të fuqishëm. Arrëmyshk është bërë "i pasionuar" në sajë të elementëve të tillë gjurmë si safrole, myristicin, elimicin. Janë këto përbërës që kanë efekte marramendëse dhe stimuluese.

arrëmyshk për të rritur fuqinë

Ju nuk mund të hani një larmi të tillë arrash në sasi të mëdha, dhe nuk mundeni. Mjafton vetëm një copë e vogël që ajo të ketë një efekt të dobishëm në potencë. Por për një efekt të dukshëm, duhet ta konsumoni çdo ditë këtë arrë për një muaj. Pse arrëmyshk?

 • Përmban vitamina C, E;
 • Si dhe magnez, zink, kalcium;
 • Ajo rrit imunitetin;
 • Ka një efekt pozitiv në hematopoezën;
 • Përmirëson qarkullimin e gjakut.

Bajame

Ky arrë nuk i pëlqen të gjithëve për shkak të shijes së tij specifike. Sidoqoftë, kjo nuk u kërkon pronave të saj, të cilat ndikojnë cilësisht në potencë. Duhet thënë menjëherë se ky lloj arre është i përshtatshëm për burrat që kanë furnizim me gjak të dëmtuar në legenin e vogël. Falë klorit dhe squfurit të përfshirë në përbërje, sistemi i qarkullimit të gjakut pastrohet, pllakat hiqen dhe rrjedha e gjakut përmirësohet. Për më tepër, arginina zgjeron enët e gjakut, gjë që çon organin gjenital në zgjim sa më shpejt të jetë e mundur. Por bajamet nuk janë të kërkuara, jo vetëm për shkak të shijes së tyre specifike. Ky produkt është mjaft i shtrenjtë dhe jo të gjithë kanë mundësi të hanë 150-200 gramë të këtij arrë medicinale në ditë.

bajame për potencë mashkulli

arra pishe

Ato janë shumë të dobishme për trupin, por nuk janë aq të lehta për t’u gjetur. Nëse mund të blini arra pishe në megalopolise në pothuajse çdo supermarket, nuk do t'i gjeni në periferi. Sidoqoftë, nëse ka një mundësi për të blerë këto arra, atëherë ia vlen ta bëni, sepse përbërja përmban:

 • Zink;
 • Karbohidratet
 • Proteinat;
 • Vitaminat E dhe B;
 • Acid yndyror.
arra pishe për të rritur fuqinë

Një përbërje e tillë jo vetëm që përshpejton qarkullimin e gjakut në organet gjenitale. Arrat e pishave veprojnë në një kompleks. Me konsum të vazhdueshëm, zhvillohet një funksion mbrojtës i trupit (imuniteti), rreziku i onkologjisë zvogëlohet. Ato gjithashtu kanë një efekt pozitiv në funksionimin e gjëndrës së prostatës.

Lajthi

Kjo delikatesë është gjithashtu e shtrenjtë. Por në të njëjtën kohë, pothuajse çdo adhurues i arrave e pëlqen atë. Lajthitë janë një depo e vitaminave A, E, B. Por ndryshimi kryesor midis produktit është se ai përmban një sasi të madhe të proteinave, fibrave, fitosterolit. Kjo e fundit ka një efekt të drejtpërdrejtë në potencë. Fitosteroli parandalon prostatitin, adenomën, normalizon sistemin riprodhues (përmirëson cilësinë e spermës, prodhon testosteron). Edhe 150 gramë të këtij produkti janë të mjaftueshëm për të ruajtur shëndetin e burrave.

Përfundim

Çdo lloj arre është ideale për fuqinë mashkullore. Meqenëse një delikatesë e tillë është e këndshme për t’u ngrënë e freskët, nuk kërkon përgatitje të veçanta. Këshillohet të hani një arrë së bashku me mjaltin, sepse ky produkt bletësh gjithashtu ka një efekt cilësor në potencë dhe madje parandalon prostatitin.