Si të rritet potenca

potencë e dobët në një njeri si të rritet

Çdo burrë, pavarësisht nga mosha e tij, shqetësohet se si të rritet potenca.

Ka shumë arsye për këtë problem. Shumica e meshkujve besojnë se kjo është për shkak të moshës, por nuk është kështu. Problemi mund të shfaqet për shkak të stresit të vazhdueshëm, dhe nganjëherë si rezultat i traumës.

Një burrë shumë rrallë mendon për parandalimin e fuqisë së tij, kështu që ai lejon zhvillimin e sëmundjes.

Për të rritur shpejt fuqinë mashkullore, duhet të shpenzoni disa para.

Si të përmirësoni shpejt funksionin e ereksionit

Së pari ju duhet të kuptoni pse potenca e burrit dështoi. Vetëm atëherë mund të merrni masa për të rritur fuqinë dhe për të filluar trajtimin. Në shumicën e rasteve, shkaku i potencës së dobët është stresi i vazhdueshëm, lodhja e rëndë e trupit si tërësi dhe sëmundjet e ndryshme. Nuk është e nevojshme t'i jepni përparësi kimikateve, sepse problemet mund të zgjidhen me ndihmën e mjeteve juridike popullore.

Parandalimi i potencës

Jo të gjithë meshkujt i kushtojnë vëmendje gjendjes së sistemit të tyre riprodhues. Si rezultat, ata duhet të luftojnë vetë sëmundjen. Ekzistojnë disa rregulla për përmirësimin e fuqisë që duhet të ndiqen.

Ju duhet t'i kushtoni vëmendje të veçantë shëndetit tuaj. Mundohuni të shmangni stresin e panevojshëm në trup dhe të kufizoni kalimin e kohës për elektronikën, sepse fushat elektromagnetike ndikojnë negativisht në fuqinë e një burri. Një mënyrë jetese e ulur është jashtëzakonisht e dëmshme për shëndetin e përgjithshëm.

Për të rritur potencën, rekomandohet të hiqni dorë nga zakonet e këqija. Pirja e duhanit, pijet alkoolike dhe përdorimi i ilaçeve kanë një efekt të dëmshëm në gjendjen e përgjithshme të trupit. Nuk është e nevojshme të hiqni dorë plotësisht nga alkooli, por duhet të hiqni dorë nga pirja e duhanit përgjithmonë, pasi ndikon negativisht në gjendjen hormonale të trupit.

Për të rritur potencën, duhet të monitoroni me kujdes peshën tuaj. Një rritje ose ulje e mprehtë e peshës gjithashtu ka një efekt të keq në potencë. Gjëndrat pushojnë të përballen me prodhimin e testosteronit me yndyrë të tepërt nënlëkurore tek një burrë. Në trup, kolesteroli rritet, ndodh bllokimi i enëve të gjakut dhe rrjedha e gjakut në organin gjenital të mashkullit ngadalësohet. Nëse ka probleme me mbipeshën, është e nevojshme të përjashtoni ushqimet me yndyrë, ushqime me shumë kalori nga dieta, këshillohet të bëni një dietë.

Metodat për përmirësimin e potencës që nuk kërkojnë shumë përpjekje

Forcimi i potencës mund të bëhet me ndihmën e një dhome me avull. Një vizitë dhjetë minutëshe me dy ose tre qasje është e mjaftueshme për të përmirësuar potencialin. Rekomandohet të përsëritni procedurat e banjës të paktën dy herë në shtatë ditë. Isshtë gjithashtu e dobishme të avulloni me një fshesë me thupër.

Për të rritur potencën, duhet të ushqeheni mirë, të merrni një marrje gjithëpërfshirëse të vitaminave, të shtoni fruta dhe perime të freskëta në dietë. Një mënyrë e mirë për të rritur fuqinë është të hani të verdhën e vezës, hudhrën, arrat, fasulet, fasulet, karotat e zier në qumësht lope, mjaltin e bletës dhe çokollatën e zezë.

Sportet për të rritur potencën

aktiviteti fizik për të rritur potencën

Një mënyrë jetese aktive është pozitivisht një nga mënyrat për të forcuar potencën. Ju duhet të filloni me ushtrime të përditshme në mëngjes dhe shëtitje në ajër të pastër. Necessaryshtë e nevojshme që gradualisht të mësojmë trupin me stresin. Sidoqoftë, nuk duhet ta çoni trupin tuaj në lodhje. Ekzistojnë disa ushtrime që rrisin në mënyrë efektive fuqinë:

  • Përmirësimi i potencës mund të arrihet me ushtrimin vijues. Shtë e nevojshme të uleni në një pozicion të rehatshëm në një rrogoz të veçantë. Tjetra, këmba është e përkulur në mënyrë që të mos ketë shqetësime. Pastaj, me dy gishta, duhet të kapni tendinën mbi thembra dhe ta gatuani në këtë pozicion për gjashtëdhjetë sekonda.
  • Një ushtrim tjetër për të rritur potencën. Në një pozicion të ulur, merrni pozicionin më të rehatshëm. Fillimisht, ata fillojnë të masazhojnë pjesën e përparme të këmbës së poshtme në këmbën e majtë me dy duar, duke lëvizur gradualisht në të djathtë. Ushtrimi në secilën këmbë bëhet për një minutë, i cili ndihmon në relaksimin e gjëndrës së prostatës. Kështu, vërehet një rritje e potencës.

Metodat tradicionale të rritjes së funksionit erektil

Një nga produktet më të mira ushqimore për rritjen e fuqisë është mjalti i bletës. Ekzistojnë mënyrat e mëposhtme për të përdorur këtë produkt për të rritur fuqinë tek burrat:

mushkëri për rritjen e fuqisë mashkullore
  • mjalti përzihet me lëng karrote të shtrydhur fllad dhe pihet në një çerek gote tri herë në njëzet e katër orë;
  • tinktura e mjaltit dhe hudhrës merret me gojë të paktën dy herë në ditë, njëzet pika. Ilaçet mund të blihen në çdo farmaci;
  • mjalti në kombinim me arrat hahet një herë në muaj për dy lugë çaji njëzet minuta pas vaktit. Për efikasitet më të madh, përbërësit mbushen me qumësht të ngrohtë;
  • përveç mjaltit, lëngu i freskët i algave do të ndihmojë në përmirësimin e potencës;
  • dy lugë gjethe arra të copëtuara përzihen me tetë lugë rrënjë rrushi dhe borziloku. Pastaj hidhni të gjithë përbërësit me verë të kuqe të zier dhe lëreni të piqet, pasi e keni mbështjellë më parë me një copë pëlhure të trashë. Pija filtrohet dhe merret para ngrënies, njëqind mililitra të paktën tre herë në ditë;
  • një rritje e potencës ndodh nëse dhjetë gramë barishte të thara të mushkërive derdhen me një gotë ujë të vluar dhe futen për gjashtëdhjetë minuta, atëherë duhet të kultivoni pijen. Supa merret një lugë gjelle tri herë në ditë.

Zgjidhja e ilaçeve për problemet me potencë

Ekziston një numër i madh i kimikateve për të rritur fuqinë. Efekti arrihet në një kohë të shkurtër. Droga, e cila përmirëson funksionin e ereksionit, vepron vetëm në organin gjenital të mashkullit. Praktikisht nuk ka efekte anësore. Varësia lind në një nivel psikologjik. Lind vetë-hipnoza e varësisë nga ilaçet. Më shpesh, meshkujt blejnë vetëm mjetet më të njohura për të rritur fuqinë në farmaci.

Efekti i dëshiruar pas marrjes së ilaçeve, i cili është i nevojshëm për fuqinë mashkullore, arrihet pas rreth dy orësh. Kjo metodë, si të rritet potenca te burrat, ka një numër minimal të efekteve anësore.

Më në fund

Ka shumë mënyra për të përmirësuar fuqinë mashkullore. Para se të vendosni se cila metodë do të rrisë ose forcojë fuqinë, duhet të konsultoheni me një specialist mjekësor. Libidoja mashkullore mund të rritet gjithashtu me ndihmën e masave të ndryshme parandaluese, për shembull, një dush kontrasti.

Nëse vëzhgoni nga afër gjendjen e trupit tuaj, mund të shmangni shfaqjen dhe zhvillimin e shumë sëmundjeve që ndikojnë në gjendjen e epshit mashkullor. Në rastin kur ndodh disfunksioni erektil, mos e shtyni vizitën tek mjeku. Kështu që në të ardhmen nuk do të duhet të kërkoni përgjigje në pyetjen se si të rrisni potencën. Pothuajse çdo sëmundje trajtohet më lehtë në fazat fillestare. Kujdesuni për shëndetin tuaj, sepse për një person është gjëja më e vlefshme.