Cilat mjete juridike popullore mund të rrisin fuqinë?

një grua në shtrat me një burrë që ka rritur fuqinë e mjeteve juridike popullore

Për të rritur fuqinë, burrat mund t'u drejtohen mjeteve tradicionale popullore për ndihmë nëse nuk duan të trajtohen me ilaçe të specializuara moderne. Por është e rëndësishme për efektivitetin e recetave popullore për të shmangur stresin dhe për të mos u ngarkuar me probleme. Forcimi i fuqisë me mjete juridike dhe metoda popullore funksionon vërtet nëse

një burrë mban një dietë korrekte, gjithëpërfshirëse dhe ushqyese, një mënyrë jetese të shëndetshme, duke përjashtuar zakonet e këqija. Cilat janë mënyrat popullore?

Schizandra kineze ose schizandra

Është kultivuar në Kinë për shumë mijëra vjet. Frutat e kësaj bime janë në formë kokrrash dhe aktualisht përdoren për qëllime mjekësore. Ata janë në gjendje të kenë një efekt shërues në të gjithë trupin dhe të ndihmojnë në rikthimin e forcës mashkullore.

Limoni kinez për të rritur fuqinë

Bari i limonit kinez quhet edhe schizandra; rrënjët, farat dhe kërcellet e tij kanë një aromë limoni që korrespondon me emrin. Është me ndihmën e manave të kësaj bime që fuqia mashkullore mund të përmirësohet. Ato përfshijnë acid askorbik, vitamina të të gjitha grupeve dhe tetëmbëdhjetë aminoacide të tjera.

Frutat e limonit u përdorën nga shëruesit e Kinës së lashtë në trajtimin e fuqisë mashkullore. Mund të blini manaferrat e limonit në farmaci në formën e tinkturave alkoolike prej tyre, si dhe tabletave të absorbueshme nga ekstrakti i tyre i thatë.

Ekziston edhe shurupi i barit të limonit. Tinktura nga frutat e kësaj bime mund të përgatitet në mënyrë të pavarur nga manaferrat e thata dhe alkooli. Schisandra chinensis për potencë nuk ka efekte anësore, ndryshe nga barnat e tjera për potencë.

pjalm blete

Poleni i bletëve mblidhet nga bletët nga bimët e lulëzuara dhe përpunohet nga gjëndrat e pështymës së bletëve. Përdoret nga atletët në të gjithë botën për të ndërtuar forcë dhe për të rritur qëndrueshmërinë. Vetitë e tij medicinale janë të njohura.

Por poleni i bletës është veçanërisht i dobishëm për fuqinë. Është afrodiziaku më efektiv. Ju duhet ta merrni një herë në ditë, një lugë çaji gjysmë ore para ngrënies për një muaj, pastaj kursi mund të përsëritet.

Datat

datat për të rritur fuqinë

Hurmat përmbajnë afërsisht 65 për qind sheqer dhe ato kanë një efekt të dobishëm në fuqinë mashkullore. Hurmat janë të dobishme si veçmas në formë të tharë ashtu edhe në kombinim me bajame dhe kokos.

Nëse meshkujt përdorin hurma për potencë, atëherë pas rreth dyzet minutash ata mund të ndjejnë një rritje të forcës së tyre.

salcë kosi

Një produkt i tillë si kosi është shumë i pasur me veti të dobishme për shkak të pranisë së proteinave, yndyrave, karbohidrateve, vitaminave të grupeve të ndryshme, biotinës, beta-karotinës, kalciumit, acideve organike, kaliumit, magnezit, zinkut, jodit. Ndihmon organet gjenitale të meshkujve, duke rritur potencën.

Kosi ka një përmbajtje të lartë kalori, mund të kënaqë shpejt urinë. Me përqindjen më të lartë të yndyrës, është më e pasura me lëndë ushqyese sesa më pak yndyrë.

Se si kosi ndikon në potencë është e njohur për shumë njerëz. Ngrënia e disa lugëve të produktit nga meshkujt çdo ditë do të ndihmojë në ruajtjen, përmirësimin e shëndetit, si dhe funksionimin normal të organeve gjenitale të tyre.

Aloe

aloe për të rritur fuqinë

Aloe ose agave janë mjaft të zakonshme saqë shumë shpesh rriten në shtëpi. Është i njohur për vetitë e tij të shumta medicinale dhe shëron impotencën seksuale mashkullore. Me përdorimin e rregullt të aloes për potencë në kohën më të shkurtër të mundshme, kjo do të ndihmojë në kthimin e një burri në një potencë të shëndetshme.

Veçanërisht e dobishme është një tretësirë e lëngut të aloe me mjaltë dhe verë. Një përzierje e lëngut të aloes, mjaltit, yndyrës së patës, gjalpit dhe kofshëve të trëndafilit është gjithashtu e dobishme. Duhet të përdorni një lugë gjelle brenda para ngrënies, tre herë në ditë.

Trëndafili

Trëndafili ka shumë veti të dobishme dhe shëruese që janë të njohura që nga kohërat e lashta. Ka varietete trëndafili të egër dhe varietete kopshtesh për parcelat dhe kopshtet e përparme. Trëndafili përdoret gjerësisht në mjekësi dhe nëse i shtoni murriz, do të ndikojë pozitivisht në zemër, enët e gjakut, do të përmirësojë qarkullimin e gjakut dhe do të forcojë forcën mashkullore.

Aloe, kofshët e trëndafilit pluhur dhe farat e majdanozit janë përbërësit kryesorë të një zierjeje për të rritur fuqinë mashkullore. Vera e kuqe dhe mjalti përzihen me këtë lëng mishi dhe më pas injektohen për dy javë. Dhe pastaj 1 lugë gjelle tri herë në ditë para ngrënies dhe fuqia e mashkullit do të rritet.

Rosehip për të rritur fuqinë është gjithashtu i dobishëm me manaferrat rowan. Është më mirë të thahen manaferrat para përdorimit dhe të aplikohen së bashku në sasi të barabarta.

Hithra

Hithra gjendet pothuajse kudo dhe shumë përpiqen ta heqin qafe për shkak të cilësive të saj thumbuese, duke e konsideruar atë si barërat e këqija në zonën e tyre.

Por ka qenë i famshëm për vetitë e tij medicinale dhe të dobishme për një kohë të gjatë. Meshkujt që vuajnë nga impotenca, problemet me sistemin gjenitourinar dhe dobësia e penisit mund të trajtohen me farat e hithrës.

Hithra për fuqinë është shumë e dobishme në formën e një tinkture, e cila përfshin farat e hithrës dhe portin e rrushit. Tinktura duhet të merret para gjumit në 75 mg.

hithër për të rritur fuqinë

Shilajit për potencë

Mumiyo është një produkt mineral organik me origjinë natyrore dhe përdoret në mjekësinë alternative. Vendndodhja e mumiyo është India, Mongolia, Irani, Arabia, Indonezia, Australia, Birmania, Amerika e Jugut, Kina, Nepali, Afganistani dhe vendet e Afrikës verilindore.

Përbërja e tij është e pasur me substanca të dobishme, duke përfshirë vitamina, acid askorbik, aminoacide të rëndësishme, vajra esencialë. Falë këtyre elementeve, mumiyo është i njohur për vetitë e tij medicinale që përmirësojnë dhe forcojnë shëndetin e njeriut. Shilajit përdoret gjerësisht për potencën mashkullore, duke e rritur dhe stabilizuar atë.

Ekzistojnë receta të ndryshme për përgatitjen e ilaçeve nga mumja për fuqinë.

Infuzion shërues do të ndihmojë në përmirësimin e funksionit seksual. Një zgjidhje mumje përgatitet nga dy gram mumiyo dhe dhjetë lugë gjelle ujë. Një lugë infuzion duhet të merret para ngrënies në mëngjes. Trajtimi me infuzion duhet të kryhet në faza.

Së pari, merrni atë për dhjetë ditë, pastaj pesë ditë pushim. Më pas, për dhjetë ditët e ardhshme, përsëri një infuzion me mumiyo në mëngjes, dhe në mbrëmje para se të shkoni në shtrat, një zgjidhje mjalti.

Kërkon 2 ml mjaltë dhe 10 lugë ujë. Pastaj bëhet një pushim dhjetë-ditor, dhe më pas përsëritet kursi i mëparshëm i marrjes së infuzionit të mumiyo dhe mjaltë. Një kurs i tillë trajtimi do të përmirësojë fuqinë, por për një rikuperim të plotë duhet të përdorni një zgjidhje me dhjetë lugë ujë dhe 4 gram mjaltë dhe mumiyo.

Një tjetër recetë e njohur për rritjen e fuqisë mashkullore. Ju duhet të merrni 0, 2 g mumiyo, një lugë gjelle mjaltë dhe një të verdhë veze. Të gjithë përbërësit përzihen dhe merren brenda katër javësh në mëngjes para ngrënies dhe në mbrëmje para gjumit.

Cili ilaç për potencë është më i mirë është zgjedhja e çdo mashkulli. A ia vlen të merrni medikamentet e duhura të përshkruara nga mjeku, apo të përdorni metoda tradicionale. Vetë-mjekimi nuk ia vlen, çdo trajtim duhet të kryhet me këshillën e një specialisti, sepse edhe bimët mjekësore kanë kundërindikacione dhe efekte anësore.

Vetëm një mjek mund t'ju tregojë se çfarë është ose nuk është e mundur për një person të caktuar, sepse shumë mund të kenë sëmundje kronike dhe nuk mund të përdorin shumë ilaçe.

Më e rëndësishmja, për të përmirësuar forcën tuaj mashkullore, duhet të udhëheqni një mënyrë jetese të shëndetshme dhe të mbani ushqimin e duhur të shëndetshëm.