Si të rrisni fuqinë tek burrat me mjete juridike popullore, në vetëm 3 ditë

Për të rritur epshin dhe ereksionin, duhet të drejtoni një mënyrë jetese aktive, të monitoroni shëndetin tuaj dhe të ushqeheni mirë. Por kur është urgjente të rritet fuqia mashkullore, kërkohen metoda me veprim të shpejtë dhe pilulat nuk janë gjithmonë të përshtatshme për të gjithë burrat. Mjetet juridike popullore për fuqinë ndihmojnë në një kohë të shkurtër për ta bërë jetën tuaj seksuale më të ndritshme pa dëmtuar shëndetin.

Cilat janë mjetet juridike popullore me veprim të shpejtë që rrisin fuqinë: Top-20

Nga të gjitha larmitë e mjeteve juridike të dobishme për fuqinë, është e vështirë të zgjedhësh më efektiven. Në krye të 20 mjeteve juridike popullore efektive, tregohen vetëm opsione me veprim të shpejtë që janë të përshtatshme për përdorim në shtëpi. Përveç rritjes së potencës, ato kanë një efekt forcues në trupin në tërësi, i cili është veçanërisht i rëndësishëm për burrat mbi 50 vjeç.

Xhensen

Rrënja e jetës ka një numër të vetive shëruese:

 • përmirëson rrjedhën e gjakut në organet gjenitale;
 • zvogëlon nivelin e kortizolit, një hormon stresi;
 • rrit epshin, përmirëson ereksionin;
 • ndihmon për të rritur ndjeshmërinë e penisit;
 • lehtëson inflamacionin.
Rrënja e xhensenit rrit epshin dhe përmirëson ereksionin

Përmbajtja e argininës dhe substancave të ngjashme në strukturë me hormonet steroide shkakton stimulimin e prodhimit të androgjeneve në sasi të mjaftueshme tek burrat mbi 40 vjeç.

Më efektive është tinktura e alkoolit, e cila mund të blihet në një farmaci ose të përgatitet vetë. Kjo do të kërkojë 150 g të freskëta (të copëtuara) ose 30 g rrënjë të thatë (në pluhur), derdhni një litër vodka me cilësi të lartë ose alkool 70%. Këmbëngulni për 3 javë, lëngu duhet të marrë një ngjyrë të errët.

Kursi i rekomanduar është 1-2 muaj, 30 pika tri herë në ditë para ngrënies.

Xhenxhefil

Rrënja pikante përmban shumë lëndë ushqyese:

 • vitaminat B1, B2, B3 C, A;
 • zink;
 • kalcium;
 • hekur;
 • fosfor;
 • magnez;
 • kalium;
 • aminoacidet thelbësore.
Rrënja e xhenxhefilit stimulon prodhimin e testosteronit

Ndihmon në përmirësimin e qarkullimit të gjakut, pastrimin e enëve të gjakut, rritjen e tonit të përgjithshëm dhe përtëritjen e trupit. Konsiderohet afrodiziak. Stimulon prodhimin e testosteronit, promovon zgjatjen e marrëdhënieve seksuale.

Xhenxhefili i papërpunuar, i thatë dhe i turshit mund të përdoret si erëza. Veçanërisht efektive është infuzioni: 2/3 lugë çaji terren të thatë ose 2-3 lugë çaji rrënjë të freskët të integruar, derdhni një gotë me ujë të valë, mbyllni kapakun dhe lëreni për 10-15 minuta. Ju mund të shtoni mjaltë, limon, gjatë pirjes - çdo çaj.

Sasia e rekomanduar është 1-2 gota në ditë, pa asnjë kufizim kohor.

Granat

Fruta e kuqe e ndezur ka një efekt pozitiv në cilësinë e gjakut, gjendjen e enëve të gjakut, hormonet, fuqinë.

Lëngu i shegës dhe shegës

Vitaminat e grupit B tonifikojnë trupin, një sasi e madhe e antioksidantëve parandalon zhvillimin e kancerit të prostatës. Për shkak të ngopjes së gjakut me oksid nitrik, furnizimi me gjak në organet gjenitale përmirësohet, dhe epshi rritet.

Shega mund të hahet kështu, lëngu është më i përshtatshëm për t’u përdorurPër t'u përgatitur të freskët, rekomandohet të përdorni një shtrydhëse frutash - në këtë mënyrë vajrat thelbësorë të dobishëm nga farat do të futen në lëng. Një opsion alternativ është të "shtrydhni" kokrrat e qëruara duke i vendosur ato në një thes dhe duke i mbështjellë me një shigjetë.

Lëngu duhet të konsumohet në 200-250 ml midis vakteve (2-3 herë në ditë, nëse është e mundur në mënyrë të vazhdueshme), jo me stomak bosh, me një pushim prej rreth një ore pas vaktit të mëparshëm dhe të njëjtën sasi para tjetri.

Banane

Frutat e ëmbla tropikale përmbajnë kalium, magnez, fosfor, si dhe vitamina B, C.

Banane për të rritur fuqinë e burrave

Bananet kanë një efekt pozitiv në sistemin kardiovaskular, normalizimi i jashtëqitjes zvogëlon rrezikun e prostatitit. Përmirësimi i furnizimit me gjak të penisit, stimulimi i prodhimit të endorfinës dhe testosteronit, normalizimi i presionit të gjakut, zvogëlimi i përgjigjes ndaj stresit kontribuojnë në një rritje të potencës.

Bananet duhet të hahen të gjalla për të marrë përfitime, dhe mund të kombinohen me fruta të tjera. Për një meze të lehtë ushqyese, mund të bëni një gojëmjaltë me qumësht ose kos. Shtë e rëndësishme të zgjidhni frutat e pjekur, por jo të errësuar nga furnizuesit e besuar.

Për shkak të përmbajtjes mjaft të lartë të kalorive, rekomandohet të kufizoheni në disa banane të mesme në ditë.

Ushqim deti

Oysters janë njohur prej kohësh si një stimulues natyral i afrodiziakut dhe testosteronit. Përveç tyre, midhjet, karkalecat, kallamarët, oktapodët, fiston, peshqit janë të dobishëm për shëndetin e burrave.

Ushqim deti

Një numër i ushqyesve specifik për ushqimet e detit mund të ndihmojnë në rritjen e makinës suaj seksuale:

 • proteina lehtësisht e tretshme;
 • zink;
 • jod;
 • hekur;
 • fosfor;
 • kalcium;
 • acide yndyrore omega-3;
 • Vitaminat B;
 • selen.

Përfitimi më i madh do të sjellë enët me trajtim minimal të nxehtësisë: butak, kallamar, karkaleca, oktapod mund të zihen ose të avullohen, dhe peshku mund të përdoret i kripur, dhe është e dëshirueshme që t'i jepet përparësi varieteteve yndyrore. Sasia e rekomanduar është 100-200 g në ditë, në rastin e gocave ose midhjeve - jo më shumë se tre herë në javë.

Vezët

Vezët e shpendëve përmbajnë proteina lehtësisht të tretshme, aminoacide, vitamina A, C, E, PP dhe B, zink, lecitinë, luteinë antioksiduese, kolesterol, e cila është e nevojshme për sintezën e hormoneve. Me përdorim të rregullt, vërehet jo vetëm një rritje e potencës, por edhe një rritje e përgjithshme e tonit, performancës dhe humorit.

Vezë pule dhe trembem

Usefulshtë e dobishme për të ngrënë vezë të të gjithë zogjve shtëpiakë, më të "përqendruar" janë thëllëzat. Shtë më mirë t'i pini të papërpunuara, për shembull, si pjesë e koktejeve me produkte qumështi dhe qumështi të thartuar, fruta. Shuma e rekomanduar është deri në 4 copa thëllëza ose deri në 2 të tjera në ditë.

Kur hani vezë pule, duhet të kihet parasysh se proteina absorbohet më mirë pas trajtimit të nxehtësisë dhe e verdha është më e shëndetshme kur është e papërpunuar. Mënyra më e mirë e gatimit është gatimi me zierje të butë ose me thasë, si dhe vezët e skuqura në një tigan.

Fara kungulli

Farat e kungullit përmbajnë shumë lëndë ushqyese të rëndësishme:

 • vitaminat H, E, K, PP, grupi B;
 • fosfor;
 • silic;
 • magnez;
 • hekur;
 • mjaltë;
 • kobalt;
 • kalium;
 • mangan;
 • zink;
 • krom;
 • molibden;
 • selen;
 • arginina.
Kungulli dhe farat e saj

Për shkak të përbërjes së tij të pasur, produkti ndihmon në rritjen e prodhimit të androgjeneve, pasurimin e gjakut me oksid nitrik, rritjen e epshit, ngritjen e fortë dhe rritjen e aktivitetit.

Farat e lulediellit janë më të dobishme të papërpunuara kur thahen në temperaturën e dhomës. Sasia e rekomanduar është deri në 3 lugë gjelle në ditë. Farat mund të shtohen në sallata ose të konsumohen si kjo, dhe për të rivendosur shpejt aktivitetin seksual, rekomandohet të përgatitni një përzierje me mjaltë në një raport 1: 1 (duke ndërprerë përbërësit në një blender). Merrni në mëngjes me stomak bosh, çdo ditë, disa lugë, pa ndërprerje, derisa të arrihet rezultati dhe 2 javë më pas.

Arra

Përmbajtja e proteinave, acideve yndyrore, zinkut, selenit, fosforit, argininës dhe vitaminave i bën bërthamat të vlefshme për shëndetin e burrave.

Arra të ndryshme për shëndetin e burrave

Arrat e mëposhtme konsiderohen më efektive:

 • arra;
 • bajame;
 • kedri;
 • shqeme;
 • brazilian;
 • lajthi;
 • fëstëk;
 • makadamia;
 • pecan

Ato mund të konsumohen individualisht ose të kombinuara, rekomandimi i ditës është 1-2 grushta. Arrat janë të mira vetëm ose të përziera me fruta të thata si një meze të lehtë ose ëmbëlsirë. Këshillohet që të mos i nënshtroheni trajtimit termik.

Një përzierje arrash me mjaltë (100 g bërthama të thyera derdhen me 20 g një produkt bletësh dhe përzihen) konsiderohet një ilaç popullor për ngritjen e fuqisë së një veprimi të shpejtë (merrni 1-2 lugë gjelle 4 orë para gjumit), rezultati i së cilës shfaqet edhe më shpejt se 3 ditë - me kusht që të mos ketë patologji të sistemit riprodhues.

Wort Shën Gjonit

Një fabrikë me një emër tregues ka një reputacion të paqartë, kërkon kujdes kur merret. Wort Shën Gjonit përmban fitoncide, flavonoide, vitamina A, C, E.

Wort Shën Gjonit

Konsumi në sasi të arsyeshme ka efektet e mëposhtme:

 • fluksi i rritur i gjakut;
 • vazodilatacion;
 • heqja e inflamacionit;
 • rivendosja e prodhimit të hormoneve mashkullore;
 • ndjeshmëria e rritur

Kështu, tërheqja bëhet më e fortë, ndodh një përmirësim i ereksionit.

Efektet anësore më të pakta vërehen kur pini çaj. Për gatim do t'ju duhet:

 • 10 g të thatë ose 20 g Wort të freskëta të Shën Gjonit hidhni 250 ml ujë të vluar;
 • insistoni për 10 minuta;
 • tendosni, pini gjatë gjithë ditës para ngrënies për 15 minuta, të ndara në 3 doza.

Kohëzgjatja maksimale është dy javë; kërkohet një pushim të paktën një muaj midis kurseve.

Trumza

Trumza përmban tanine, çamçakëz, timol, flavonoide, molibden, selen. Bima aromatike qetëson sistemin nervor, stimulon qarkullimin e gjakut, lufton inflamacionin dhe shërben për të parandaluar prostatitin dhe sëmundjet bakteriale.

Trumzë e thatë dhe e freskët

Kur merret si kurs, trumza përmirëson rrjedhën e gjakut në penis, lehtëson ndjenjën e shqetësimit gjatë derdhjes dhe ndihmon në luftimin e derdhjes së parakohshme. Trumza e thatë përdoret si erëza dhe për pirjen e çajit, e freskët - si shtesë e pjatave të ndryshme.

Për potencë, shpesh përdoret infuzion, përgatitja e së cilës konsiston në pirjen e 2 lugëve të bimës (e thatë) 0, 5 litra ujë të vluar. Përbërja rekomandohet të insistohet në termos për të paktën dy orë, sasia që rezulton ndahet në dy ditë (3 doza në ditë), marrë për dy javë rresht.

Zemer

Produktet e bletarisë janë përdorur për një kohë të gjatë për të përmirësuar shëndetin dhe forcën e mashkullit.

Mjaltë bletësh për të forcuar forcën mashkullore

Më i popullarizuari midis tyre është mjalti, i cili është i aftë të:

 • forconi zemrën dhe enët e gjakut;
 • normalizoni qarkullimin e gjakut;
 • rrisin epshin;
 • eliminoni ënjtjen dhe inflamacionin;
 • shkatërrojë mikroorganizmat patogjene;
 • japin një nxitje të energjisë.

Varietetet e errëta përmbajnë më shumë vitamina dhe minerale, ato të lehta forcojnë dhe pastrojnë enët e gjakut dhe rrallë shkaktojnë alergji.

Mjalti mund të përdoret si zëvendësim i sheqerit, duke e shtuar atë në pije, pjata të ëmbla. Një kombinim me xhenxhefil, limon, arra, çaj jeshil është i dobishëm, sasia e rekomanduar është deri në dy lugë gjelle në ditë.

Shtë e rëndësishme që substancat shëruese të fillojnë të prishen kur nxehen mbi 40 ° C, prandaj është më mirë të shtoni një produkt të ëmbël në ushqimet dhe pijet e ftohura.

Hudhër

Dhëmbët e mprehtë me një shije dhe aromë pikante janë të dashur për shumë burra dhe për një arsye të mirë.

Hudhër

Hudhra përmban lëndë ushqyese të rëndësishme:

 • tiaminë;
 • riboflavinë;
 • kolinë;
 • acide askorbike, pantotenike dhe folike;
 • piridoksinë;
 • vitaminat K, E, PP;
 • kobalt;
 • krom;
 • magnez;
 • mangan;
 • bakër;
 • molibden;
 • selen;
 • kalium;
 • kalcium;
 • silic;
 • kobalt;
 • fosfor;
 • hekur;
 • jod

Ka efekte antioksiduese, antibakteriale, antikanceroze, imunomoduluese, normalizon qarkullimin e gjakut dhe presionin, pastron enët e gjakut. Vaji esencial është afrodiziak, stimulon epshin.

Hudhra mund të përdoret si erëza për pjatat ose të përgatisë një tretësirë: 1 kg karafil të qëruar dhe të copëtuar derdh 0, 5 litra vodka, lihet në një vend të errët për dy javë. Pini një lugë gjelle 2-3 herë në ditë para ngrënies derisa produkti të mbarojë.

Qitro

Limonët, portokallet, grejpfrutat, mandarinat, limonët, pomelon përfshijnë:

 • flavonoide, të cilat sigurojnë gjendjen e mirë të enëve të gjakut;
 • acid askorbik, i cili është i nevojshëm për sintezën e testosteronit;
 • luteina, e cila stimulon prodhimin e hormoneve steroide;
 • vajra esencialë që qetësojnë nervat dhe rrisin dëshirat;
 • pektina, e cila normalizon nivelet e sheqerit në gjak dhe kolesterolit, i reziston proceseve inflamatore dhe neoplazmave.
Qitro

Agrumet mund të hahen të pastra, të shtuara në sallata, pije, lëng. Këshillohet që të kufizoheni në disa fruta të vogla në ditë.

Për të marrë lëndë ushqyese nga gjallëria, rekomandohet receta e mëposhtme:

 • pritni agrumet e palëvizura (zgjedhja për shije) në copa të vogla, vendoseni në një tas blender;
 • shtoni pak ujë, bluajeni;
 • lëreni për gjysmë ore, kullojeni;
 • ëmbëlsoni me mjaltë të lëngshëm.

Nëse pija ka një shije shumë të ashpër, mund ta holloni me ujë.

Rrikë

Nuk është pa arsye që rrënja helmuese shoqërohet me organin gjenital të mashkullit - lëndët ushqyese që përmban sigurojnë një jetë seksuale të qëndrueshme dhe me cilësi të lartë, shëndet të mirë dhe rezistencë ndaj infeksioneve.

Rrikë e integruar

Rrushi përmban veçanërisht shumë acid askorbik, piridoksinë, silic, molibden, zink, magnez, bakër, kalium, fosfor, hekur. Vajrat thelbësore kanë një efekt stimulues.

Rrushi është i popullarizuar si erëza për pjatat me perime dhe mish; shija pikante plotëson kvasin e bërë në shtëpi mirë.

Përveç kësaj, mund të përgatisni një infuzion:

 1. Në ujë. Shtoni një kile rrënjë të integruar në 1. 5 litra lëng, lëreni për një javë, kullojeni. Shtoni lëng limoni, mjaltë për shije, duke i shpërndarë derisa të zbuten dhe lëreni për një ditë tjetër.
 2. Me qumësht. Përzieni 0, 5 l lëng dhe 400 g rrikë (të grira), lëreni për 6-8 orë, kullojeni.

Pini ilaçin e zgjedhur në një lugë gjelle dy herë në ditë për një kurs mujor.

Karrota

Perimet rrënjë të ndritshme kanë një shije të ëmbël dhe përmbajnë shumë retinoide, të cilat janë të nevojshme për formimin e hormoneve seksuale, neutralizojnë radikalet e lira dhe mbajnë rininë dhe vitalitetin.

Karotat e freskëta kanë një efekt pozitiv në potencë

Përveç kësaj, karota shëron sistemin e qarkullimit të gjakut, gjëndrën e prostatës, përmirëson gjendjen shpirtërore, prania e tokoferolit, kaliumit dhe acidit folik në të gjithashtu ka një efekt pozitiv në potencë.

Perime rekomandohet të konsumohet e freskët ose e zier deri sa të gatuhet gjysma me shtimin e yndyrës bimore ose shtazore - gjalpë, krem, salcë kosi. Përveç kësaj, për të rivendosur forcën mashkullore, tregohet lëng karrote ose lëng mishi qumështi (për ta përgatitur atë, duhet të vini një filxhan qumësht me 100 g karrota të integruara në një çiban) në një sasi prej 200-300 ml në ditë.

Domate

Një përbërje e pasur me vitamina dhe minerale, acide të rëndësishme, pektinë, fibra dhe betakarotinë i bëjnë domatet një depo të vërtetë të ushqyesve të nevojshëm për një burrë.

Domatet me lëng

Një numër i pronave që ndikojnë në shëndetin seksual:

 • epsh i rritur;
 • uljen e niveleve të kolesterolit në gjak;
 • përmirësimi i gjendjes së sistemit kardiovaskular, tretës, riprodhues;
 • rritja e prodhimit të qelizave të kuqe të gjakut, zvogëlimi i rrezikut të trombozës;
 • parandalimi i sëmundjeve onkologjike të prostatës.

Domatet janë një nga produktet e pakta që nuk humbasin cilësinë e tyre pas gatimit. Ato kanë një efekt pozitiv në shëndet në formë të papërpunuar, të thatë, të zier, të skuqur dhe të konservuar, nuk ka kufizime të veçanta për përdorimin e tyre.

Buckthorn

Manaferra e thartë e portokallit është e pasur me taninet, kumarinën, acidet yndyrore, vitaminat dhe mineralet, antioksidantë.

Manaferrat e detit

Buckthorn është efektiv kundër:

 • trauma dhe inflamacion;
 • infeksione;
 • hipovitaminoza;
 • sëmundjet e lëkurës;
 • keqfunksionimet e sistemit nervor, stresi;
 • shqetësime në punën e zemrës;
 • ulje e potencës.

Manaferrat konsumohen të freskëta, si pjesë e pijeve, salcave, të kombinuara me fruta të tjera. Për të ruajtur baltën e detit për dimër, spërkateni me sheqer 1: 1.

Mund të përgatisni një komposto të ftohtë: copëtoni manaferrat (rreth 1 kg), shtoni ujë (rreth 5-7, 5 litra), lëreni për disa orë, kullojeni, ëmbëlsoni për shije. Përdorni - kur është e mundur.

Përveç kësaj, vaji i buckthorn nuk është më pak efektiv, i cili mund të merret para ngrënies në një lugë çaji 3 herë në ditë, 2-4 javë, ose të përdoret në receta në vend të vajit të lulediellit.

Hithra

Bima që digjet është e pasur me acid askorbik, filokinon, kalcium, mangan, flavonoide, fitoncide. Hithra forcon potencën, pastron organet e sistemit gjenitourinar, forcon imunitetin, parandalon stazën e gjakut, tonifikon trupin.

Farat e hithrës

Gjethet e bimës përdoren për të përgatitur një zierje, të shtuar në supë. Bimët e reja të freskëta mund të digjen dhe të përfshihen në një sallatë ose pjatë anësore.

Receta më efektive për forcën e mashkullit është një recetë e bazuar në farat e hithrës:

 • sillni një gotë ujë ose qumësht në një çiban me një lugë gjelle lëndë të parë;
 • insistoni 10 minuta.

Pas ftohjes, shtoni pak mjaltë, pini në ditë. Në përbërjen e infuzionit, nëse dëshironi, përfshini xhenxhefil, limon, trumzë, eleutherococcus (në përmasa të vogla). Ju mund ta përdorni atë në mënyrë të vazhdueshme.

Asafoetida

Një erëz orientale me një shije dhe aromë të pazakontë përdoret shpesh në mjekësinë indiane për derdhje të parakohshme, impotencë, infertilitet. Erëza normalizon presionin e gjakut, promovon rinimin e trupit, zvogëlon nivelet e stresit dhe njihet si afrodiziak.

Asafoetida - një erëza lindore për impotencë

Asafoetida përdoret si zëvendësues i hudhrës dhe qepëve; erëzat shkojnë veçanërisht mirë me bishtajoret dhe pjatat e mishit, orizin dhe patatet. Rekomandohet të shtoni në shije, varësisht nga forma e lëshimit:

 • pluhur i pastër ose copa rrëshire - janë të rralla, kanë erë të mprehtë;
 • erëza e verdhë e holluar me shafran i Indisë dhe miell orizi - ka një aromë më delikate.

Mos konsumoni më shumë se 500 mg asafoetida "të pastër" në ditë.

Propolisi

Një substancë e ngjashme me dyllin me aromë karakteristike, e pasuruar me rrëshira, fenole, vajra thelbësorë, shumë elementë gjurmë dhe aminoacide.

Propolisi

Ka një efekt të fortë në trup:

 • pastron enët e gjakut;
 • rinon indet;
 • përshpejton rigjenerimin;
 • shtyp inflamacionin, mikroorganizmat patogjene, onkologjinë;
 • heq stresin;
 • forcon sistemin imunitar;
 • normalizon funksionalitetin dhe madhësinë e prostatës;
 • rrit potencën.

Më shpesh, propolis merret në formën e një tinkture, e cila mund të blihet në një farmaci ose të përgatitet nga vetja:

 • derdhni një pjesë të produktit të grimcuar me pesë pjesë të alkoolit ose vodka 70%;
 • lëreni për një javë;
 • merrni për 14 ditë gjysmë lugë çaji para ngrënies (mëngjes, drekë dhe darkë).

Përveç kësaj, përdorimi i supozitorëve të rektumit dhe vajrave për përdorim të jashtëm bazuar në propolis dhe yndyrë shtazore është efektiv.

A është e mundur të rritet potenca tek burrat me mjete juridike popullore në 3 ditë

Kthimi në fuqinë normale në më pak se një javë duket si një përrallë, veçanërisht nëse problemet kanë filluar shumë kohë më parë. Në fakt, mjetet juridike popullore për rritjen e potencës te burrat janë në gjendje të japin një efekt të shpejtë vetëm nëse sistemi riprodhues tashmë po funksionon normalisht. Atëherë shenjat e para të përmirësimit mund të shihen brenda pak ditësh, dhe zbatimi i mëtejshëm i recetave të "gjyshit" do të konsolidojë rezultatin.

Në rast të problemeve serioze me potencën, mjetet juridike popullore duhet të luajnë një rol ndihmës dhe trajtimi i plotë duhet të merret vesh me një mjek (urolog ose androlog) personalisht, duke u përshtatur me një kurs të gjatë terapie. E njëjta gjë vlen për burrat e moshuar (mbi 60 vjeç) - në mënyrë që të mos dëmtojë shëndetin e tyre, rekomandohet të përdorni çdo ilaç dhe mjete juridike natyrore vetëm pas miratimit të një specialisti.

Dëshmi

Për pyetjen se si të rritet potenca, shumë burra janë të shqetësuar, duke përfshirë edhe ata që nuk përjetojnë probleme në shtrat. Para së gjithash, shumica i drejtohet mjeteve juridike popullore.

Sipas rishikimeve, më efektive është një kombinim i disa metodave të mjekësisë alternative, heqja dorë nga zakone të këqija dhe rritja e aktivitetit. Por nëse ereksioni është në gjendje të mirë, burrat arrijnë një përmirësim të lehtë duke futur një ose një palë produkte / produkte në dietë. Por burrat që vuajnë nga patologjitë e sistemit riprodhues vërejnë joefektivitetin e metodave tradicionale pa trajtim adekuat të ilaçeve.

 • "Një vit më parë, zbulova probleme me potencën, fillova të marr mjete juridike popullore. Para së gjithash, tinktura e xhensenit, përfshinte shegë, karota, hudhër në dietë, përjashtonte ushqimin e papërpunuar, zvogëlonte alkoolin dhe pirjen e duhanit në minimum, ushtrimet Kegel të zotëruara. Në përgjithësi, unë e ndjeva rezultatin e parë në ditën e 3-të. Në fakt, tërheqja është intensifikuar. Pas 2 muajsh, forca ime mashkullore m'u kthye plotësisht. Për momentin, terapi mbështetëse. Herë pas here pi një infuzion xhenxhefili ose një tinkturë propolisi (sipas gjendjes shpirtërore), e lë pir pirjen e duhanit, nga rruga, unë pi vetëm verë të kuqe në pushime ".
 • "Stresi i vazhdueshëm dhe një mënyrë jetese e ulur në punë më dha epshin. Thjesht nuk doja të bëja seks me gruan time dhe kaq. Dhe ajo është e re, e bukur, në përgjithësi, më "lëng". Kam lexuar një recetë për arra me mjaltë në internet, e gatuaja, fillova ta përdorja, në të njëjtën kohë përfshija fruta agrume në dietë, para kësaj i hëngra vetëm në Vitin e Ri . . . Oh, po, unë gjithashtu zëvendësova majonezë me salcë kosi. E dini, situata filloi të përmirësohej, tërheqja u kthye, unë fillova të ndjehem më e gëzuar, në punë edhe gjërat shkuan mirë, është më argëtuese të punosh. Me sa duket, mjetet juridike popullore janë ende efektive pavarësisht nga fakti që mjekët thonë të kundërtën.
 • "Që nga rinia ime po bëj një mënyrë jetese të shëndetshme, nuk pi duhan, nuk pi, shkoj në palestër, edhe tani, në moshën 62 vjeç. Por ende nuk ndihmoi për të mbajtur potencën. Gruaja (ajo është 42 vjeç) filloi të trajtojë mjete juridike popullore. Ajo që thjesht nuk i mora, dhe tinkturat, dhe produktet e ndryshme afrodiziake, madje edhe propolis i pastër, të gjitha më kot, unë duhej të shkoja në klinikë. Pas ekzaminimit, urologu lokal diagnostikoi mungesën e prostatitit kronik dhe testosteronit dhe trajtimin e përshkruar. Por vura re se mjetet e marra vetë nuk lejuan që shëndeti im të përkeqësohej edhe më shumë, e vlerësova atë. Pas një muaji të marrjes së ilaçeve, dukej se ishte më mirë, ndonjëherë ne luanim me gruan time në shtrat ".